Bieżące informacje

UPCYCLING - DAJ IM NOWE ŻYCIE

Masz coś co zalega Ci w szafie, na półce, bądź w garażu? TO NIE PROBLEM! Na pomoc przychodzi UPCYCLING.

CZYM JEST UPCYCLING?

UPCYCLING to forma wtórnego przetwarzania przedmiotów, których już nie używamy. Dając im nowe życie, zyskują one na wartości- finalna wersja jest bardziej kosztowna, niż materiały, z których zostały zrobione, oraz staje się unikatowa i jedyna w swoim rodzaju.

 

GDZIE WYKORZYSTAĆ UPCYCYLING?

 

 

WYJĄTKOWE PROPOZYCJE!

1. UPCYCLING W MODZIE

Rzecz, do której masz sentyment, bądź zwyczajnie Ci się nie podoba, zabiera Ci miejsce na wieszaku? Myślę, że każdy z nas ma w szafie coś czego już nie nosi. Spróbuj to wykorzystać!

Rozwijaj swoją kreatywność i zrób z ubrania coś zupełnie innego, korzystając z jego materiału lub tylko je przerób na coś bardziej w twoim stylu.        CO TY NA TO?!

Może okrycie wierzchnie takie jak futro, płaszcz, czy kurtka? Wykorzystując niepotrzebne skrawki ciepłych materiałów, możesz uszyć swoją własną kolekcję na zimę lub jesień. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć do tego również dodatki takie jak szalik czy czapka.

A może coś w innym kierunku? Gdyby tak wziąć zbędne tkaniny i uszyć z nich akcesoria jak na przykład plecaki, torby na zakupy czy modne ostatnimi czasy nerki. Każde z nich przy pomocy igły i nici może stać się wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju, a przede wszystkim modnym dodatkiem do stylizacji.

 

2. UPCYCLING W POMIESZCZENIACH

WARTO MYŚLEĆ NIESTANDARDOWO! Spróbuj dać nowe życie również wyposażeniu domu. Stare, zakurzone, czy wytarte meble stojące w garażu mogą się jeszcze przydać. Weź w dłoń pędzel i zamocz go w farbie. Niech poniesie Cię fantazja. Kolorowe, oryginalne meble przykuwają oko, a ponadto nie znajdziesz takich w sklepie, więc są wyjątkowe. Narysuj dowolne wzory i łącz kolory, zrób to co Ci się podoba. Modny w tych czasach eklektyzm sprawi, że twoje wnętrze, będzie naprawdę na czasie.

Nie tylko meble nadają się do odnowienia. Wykonaj również niebanalne akcesoria, które ozdobią twoje mieszkanie. Wykorzystaj butelki, puszki, słoiki lub inne tego typu rzeczy i daj im nowe miejsce na swojej półce.

A WIĘC…..

Warto wykorzystywać swoją kreatywność i dawać nowe życie przedmiotom, które tego potrzebują. Upcycling pozwala nie tylko rozwijać naszą wyobraźnię, ale też dbać o planetę. Nie bój się próbować nowych rzeczy.

KORZYSTAJ, SZALEJ, DAJ SIĘ PONIEŚĆ FANTAZJI

STOSUJ UPCYCLING!!!

  

Oliwia Hermanowicz, Julia Zaleska, kl. Id4

kurtka z kawałków futerek       Futerkowa poduszka, miła w dotyku