15 marca 2019 r. odbył się półfinał i finał IX Konkursu Przyrodniczego Gimnazjalistów i Szkół Podstawowych pod hasłem "Ogień i siła"

W półfinale uczestnicy odpowiadali na  4 wybierane przez siebie pytania. Czterech najlepszych półfinalistów przystąpiło do rozgrywek finałowych.

Finaliści zmagali się w 3 kategoriach: "Wiem, widziałem", "Potrafię" i "Vabank".

Pytania na które odpowiadali uczniowie charakteryzowały się różnym stopniem trudności i pozwoliły wyłonić najlepszych.

Wyniki IX Konkursu Przyrodniczego Gimnazjalistów i Szkół Podstawowych:
Najlepszym Przyrodnikiem Województwa Podlaskiego w 2019 roku został Pańkowski Stanisław  z SP 53 w Białymstoku.

Kolejne miejsca zajmowali:

2. Falkowski Jakub z SP 53 , Wilczewska Katarzyna SP 32

3.. Porucznik Oliwia ZSO Mistrzostwa Sportowego

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, których fundatorami byli:Urząd Marszałkowski, Hurtownia BAWI, IV Liceum Ogólnokształcące.

Na finale konkursu obecny był pan dr hab. Piotr Zieliński Prodziekan do spraw kształcenia i rozwoju Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB. Wszystkim uczestnikom wręczył nagrody ufundowane przez wydział, podziękował za uczestnictwo w konkursie i wyraził nadzieje, że będą kształcić się w kierunku przedmiotów przyrodniczych.

Sponsorzy konkursu:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Hurtownia "BAWI"

Fotorelacja z konkursu:

12 lutego 2019 r. odbył się I etap Konkursu Przyrodniczego w postaci testu przez Internet.

Zgodnie z regulaminem do II etapu zakwalifikowało się maksimum 3 najlepszych przyrodników ze szkoły, a przypadku równej ilości punktów decydował czas pisania testu.

Do II etapu zakwalifikowali się (kolejność alfabetyczna):

LP Nazwisko Imię szkoła
1 Alifier Magdalena SP 53
2 KIERCUL Paulina ZSP nr 4
3 NIETUPSKA  EWA ZSP nr 4
4 OSOWSKA Gabriela ZSP nr 4
5 Pańkowski Stanisław SP 53
6 Porucznik Oliwia ZSO Mistrzostwa Sportowego
7 Ramotowska Laura SP 53
8 Wilczewska Katarzyna SP 32

II etap odbędzie się 15 marca 2019 r.o godz. 13:00  w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku, ul. Zwierzyniecka 9a.

Zespół Przyrodniczy

Zespół Przyrodniczy IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku organizuje

IX KONKURS PRZYRODNICZY GIMNAZJALISTÓW I SZKOŁY PODSTAWOWEJ .

W tym roku hasłem konkursu jest:

"Ogień i siła"

IX Konkurs Przyrodniczy Gimnazjalistów jest objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Instytutu Biologii Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

Konkurs Przyrodniczy Gimnazjalistów przygotowują nauczyciele geografii, biologii, chemii i fizyki. Konkurs organizowany jest od 2010 r. dla uczniów gimnazjów województwa podlaskiego.

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń, który opanował wiedzę zawartą we wskazanej literaturze. Ma ona na celu, rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą, pogłębianie wiadomości i zdobywanie umiejętności kojarzenia faktów i procesów zachodzących w przyrodzie.